Instalatéři dovedou únik vody detekovat velmi snadno
Zamysleli jste se někdy nad tím, jak se žilo lidem ve středověku? Zkuste si představit, že každé ráno, poté, co opustíte vyhřátý pelíšek, budete nuceni vyběhnout na dvůr, nabrat ze studny vodu do dřevěného vědra, zatopit v kamnech a ledovou vodu ohřát, aby bylo možné provést ranní hygienu. Anebo se umyjete v ledové vodě, ovšem nebude to zrovna nic příjemného.
Přivedením pitné či užitkové vody do domácnosti prostřednictvím veřejného vodovodu získalo lidstvo cennou devizu, které si dnes málokdo považuje. Zkrátka pokud potřebujeme zprovoznit kuchyňskou linku či koupelnu, jednoduše zavoláme instalatéra a on si poradí. Máme pak k dispozici libovolné množství vody prakticky kdykoli a můžeme pak svůj život nasměrovat k jiným aktivitám, nežli k neustálému odbíhání s vědrem ke studni.
Když se objeví závada
Rozvedená voda v bytě poskytuje komfort, o jakém se lidem nesnilo ještě před několika sty lety, ovšem pouze do té doby, dokud se neobjeví nějaký zádrhel. Technika je totiž poruchová a může neočekávaně selhat prakticky kdykoli, a v kterémkoli objektu, ať už se jedná o rodinné domy, rekreační nemovitosti, společenské prostory, kanceláře i průmyslové komplexy.
Únik vody – unikající voda z potrubí a armatur není ničím výjimečným, k takovým závadám jsou instalatéři povoláváni poměrně běžně, ale ne vždy je jasné, odkud přesně voda odtéká. Stává se, že poté, co vkročíte po delší době do sklepa, zjistíte, že je podmáčená celá stěna, což může ohrozit i statiku nosného zdiva. Instalatéři naštěstí poskytují nonstop havarijní servis a mají k dispozici speciální metody pro zjištění úniku vody, jako je např. formovací plyn nebo velmi citlivé senzory poslechových tyčí Hykron. Tímto způsobem lze odhalit i mikroskopické trhlinky v potrubí, hluboko uloženém uvnitř zdiva, a odstranění závady pak vyžaduje pouze minimální stavební zásah.