Inspirujte se jarem a vypěstujte si mladé výhonky!

Jaro se blíží http://forum24.cz/blizi-se-vyprask-milose-zemana/ a semínka už čekají na setí. Avšak napadlo vás někdy, že byste je nemuseli vysít do půdy, ale třeba jen na misku? Dokonce i úrodu zeleniny můžete sklízet již za několik týdnů – když se pustíte do pěstování mladých výhonků rostlin.
Rostlinné klíčky jsou bohatým zdrojem mnoha důležitých živin, ať už se jedná o minerály, stopové prvky, vitamíny, enzymy, vlákninu, anebo třeba o látky, které jsou pro určité druhy rostlin specifické. Mnohdy se tak stává, že v malých výhoncích najdeme větší koncentraci kvalitních živin, než v dospělých rostlinách.semenáče rajčat
Navíc, výhodou mladých výhonků je, že jsou minimálně zatíženy prostředím – nehrozí jejich kontaminace z půdy, ani ovlivnění jiným znečištěním. Ke konzumaci jsou připraveny již během pár týdnů a jejich růst máte plně pod kontrolou. A to se o mnohém ovoci a zelenině říci nedá – například o tom, které nakoupíme v marketech.
Jestliže vám bylo doposud líto, že nevlastníte ani kousek půdy, nyní již litovat nemusíte. Jednoduše si pořiďte praktickou nádobu, jako je sklenice anebo biomiska na klíčení, a pusťte se do díla.
Mimo nádoby budete přirozeně potřebovat ještě vhodná semena – to je to nejdůležitější. Vybírejte pečlivě, především se vyhněte veškeré chemicky ošetřené produkci. Když chcete mít záruku té nejvyšší kvality, a chcete si vybírat podle chuti, obsahu látek i možností využití, navštivte specializovanou prodejnu, kde mají bohatý výběr a seženete zde to, co hledáte.semenáče, řádek mladých rostlin
Jakmile máte vše potřebné po ruce, už je to jen na vás. A není to nic složitého. Nejprve semena namočte, aby nabobtnala, poté vodu slijte a několik dní je udržujte vlhká. Zhruba za týden vyrazí první výhonky, a za další dva týdny můžete servírovat klíčky na talíř.
Jak? Jak vám budou nejlépe chutnat – skvěle se hodí do řady jídel jak teplé, tak i studené kuchyně. A to, co nesníte, vydrží několik dní v lednici.

Related Posts

© Tomina.cz - Všechna práva vyhrazena.