Brýle na počítač proti modrému světlu vám poslouží i jinde
Modrá složka světelného viditelného spektra slunečního záření, případně umělého světla, přispívá k větší bdělosti, ostražitosti a aktivitě. Lidský organismus na převahu modré barvy v denním světle adekvátně reaguje i vyšší výkonností. Nice se však nesmí přehánět, a pokud je modré barvy v osvětlení příliš mnoho, narušuje to přirozený denní biorytmus.
Stačí se rozhlédnout kolem sebe a zamyslet se nad tím, jak to funguje v přírodě. Za ranního rozbřesku, kdy je slunce nízko nad obzorem, převládají v denním světle teplé tóny barev, tedy červená, oranžová a žlutá, a podobné je to i navečer, kdy slunce zapadá za obzor. Modrá barva v průběhu dne tedy kulminuje během dopoledne a krátce po poledni a její intenzita pak postupně slábne. Chybu však dělá člověk, který pracuje na počítači, a jeho monitor vyzařuje příliš mnoho modrého světla po celou dobu, řekněme od rána do večera. Tím pádem dochází k oslabování zraku, k únavě očí, a pokud tento stav trvá delší dobu, buňky zrakových orgánů se nestačí dostatečně regenerovat, odumírají a tím se nám kazí zrak.
Jistým řešením proti tomuto jevu jsou brýle na počítač s ochranou proti modrému světlu. Možná budete namítat, že lze využít software, který modrou složku na monitoru utlumí, ovšem výhodou brýlí je to, že poskytují péči unavenému zraku i při sledování okolních předmětů v kanceláři, na psacím stole a kdekoli jinde. Je to výhodné v tom, že brýle můžete nosit během dne v zaměstnání a budou vám chránit zrak po celou dobu, i když nebudete zrovna sledovat dění na monitoru počítače či displeje mobilního telefonu.
Brýle proti modrému světlu si samozřejmě můžete brát kamkoli s sebou, například i na dovolenou, pokud pocítíte potřebu chránit váš zrak před modrou složkou světelného spektra např. na horách, u moře, a kdekoli jinde se budete venku za denního světla pohybovat.